Paylaştıkça Çoğalırız

Her şeyde olduğu gibi, zamanın değişmesi, anlayışların farklılaşması ile “paylaşma” konusunda da her geçen gün anlam farklılaşması yaşamaya devam ediyoruz. Keşke farklılaşan anlam olsa yine iyi de anlamdan fazlası var.

Çağ değişiyor, dönem değişiyor onunla beraber de bir çok değişiyor. Bir çok hayatlar, yaşantılar, anlamlar, değerler değişiyor. Git gide iyiye mi gidiyoruz kötüye mi göreceli belki ama değerler tarafından baktığımızda kötüye gittiğimiz bariz ortada. Değişen çağın iyi şeylerinden faydalanıp olayı daha iyiye çevirmemiz gerekirken tam tersine biz değişen çağ ile birlikte değişip kaybolma haddine geliyoruz.

Bunlardan en önemlilerinden bir tanesi de paylaşmak…

Paylaşmak artık öyle bir hal aldı ki sadece sosyal medyadaki görselleri ve resimleri paylaşmanın paylaşmak olduğu anlamına indirgendi ki ne yazık ki bu şekilde devam edersek çocuklarımız paylaşımı sadece sosyal medyada yapılan beğenme ve paylaş butonlarının olduğunu sanacaklar ileride.

Bence bu konuda bizlere çok büyük bir sorumluluk düşüyor. Yani bizden sonrakilere, evlatlarımıza paylaşmanın ne olduğunu ve nasıl olduğunu anlatmak bizlere düşüyor. Anlatmak derken öğüt vermek manasında söylemiyorum çünkü öğütten bir çoğunun bir şey almayacağı, ancak bizden görürlerse öğreneceklerini de hatırlayalım lütfen.

Bizde bu konu da onlara örnek olacak model olacak durumlar yaratıp onların da bunlara şahit olması konusunda elimizden geleni yapalım. Bu tarafı bizden sonrakilere bunu anlatmak için ve öğretmek içindi. Peki bizler bunun haricinde ne yapmalıyız?

Rabbimizin bu konudaki emrini hepimiz biliyoruz.

Ben bu çerçevede facebook üstünde bir sayfa açmıştım. Ama işlerin ve yaptığım çalışmaların yoğunluğundan takip edemedim. Her paylaşım konusu aklıma geldiğimde sayfa da aklıma geliyor ama bir şey yapamadan o şekilde duruyor. Zaten bu yazıyı yazma sebebim de o sayfa.

Açmış olduğum sayfanın ana amacı ihtiyaç fazlaları ile ihtiyaçlı olanları bir yerde toplayabilmekti. Diyeceksiniz ki, ya zaten böyle sayfalar mevcut veya ben zaten hep veririm. Tamam Allah sizlerden razı olsun. Ben eminim ki şu anda bile evinizi bir gezseniz ihtiyaç fazlanız olan ve bunun nereye koyacağım diye habire bir yerlere sıkıştırmaya çalıştığınız çok şeyiniz vardır. İşte bu sayfanın onlara ihtiyacı var.

Sayfanın ihtiyacı var derken, sayfanın ihtiyacı yok. Oradan olacak insanların ihtiyacı var. İlk sayfayı aktif ettiğim de çok güzel paylaşımlar olmuştu insanlar tarafından.

Şimdi de sizlerinde sayesinde Allah’ın izni ile yine ihtiyaçlıları ve ihtiyaç fazlası olanları aynı sayfada birleştirmek için sizlerden yardım istiyorum. Sizin de fazlalarınız vardır mutlaka.Sizin fazla dediğinize belki de birileri ihtiyacım diye nasıl alacağını düşünüyor. Hadi sizde elinizi uzatın da biz de Allah rızası için elimizden geleni yapalım.

Normalde bir depo gibi bir yer yapmayı düşündüm ama yaşadığım yer ve grup arkadaşlarımın bulunduğu yerler farklı olduğu için ya kargoyla veya herkes kendi bölgesinde bu şekilde bir yardımlaşma faaliyeti oluşturabiliriz. Hatta sayfada düzenli olarak yönetecek bir de yönetici ihtiyacım var 🙂 yardımlarınızı bekliyorum.

Hadi sizde bir el atın ve ihtiyaç fazlalarını ihtiyacı olanlara kavuşturalım. Var mısınız?

Varsanız sayfada buluşmak üzere.

https://www.facebook.com/groups/346139512468557

Başarı yalnızca Allah’tandır.

ÖVGÜ ALEMLERİN RABBİ ALLAH’A MAHSUSTUR.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s